OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC, FREZOWANIE, TOCZENIE, CIĘCIE, WIERCENIE

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kontakt z nami

Nie można zaprzeczyć, że w obecnych czasach wszelkiego rodzaju metody produkcyjne nieustannie się rozwijają, oferując coraz więcej możliwości oraz coraz większe usprawnienie wszelkich procesów. Warto zwrócić uwagę między innymi na możliwości, jakie oferuje obróbka skrawaniem. Jest to bowiem rozwiązanie obecnie niezwykle popularne, które stale ewoluuje, ale od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem na licznych liniach produkcyjnych, w fabrykach oraz przedsiębiorstwach, w których produkcja poszczególnych elementów to jedynie część działalności. Warto dowiedzieć się więcej na temat obróbki skrawaniem CNC, ponieważ mamy do czynienia z naprawdę interesującą technologią.

 

Proces obróbki skrawaniem

 

Warto na samym początku nakreślić, z jakimi materiałami mamy do czynienia w trakcie obróbki skrawaniem, a raczej jakie są dopuszczalne. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń. Obróbka skrawaniem może dotyczyć zarówno wszelkiego typu tworzyw sztucznych, jak i metali czy nawet szkła. Wszystko zależy tutaj od złożoności danego elementu oraz tego, w jaki sposób zaprogramuje się urządzenie odpowiadające za proces obróbki skrawaniem CNC. Rodzaj materiału ma tu znaczenie drugorzędne, choć oczywiście pewne ograniczenia istnieją. Można jednak zdecydować się na obrabianie różnych materiałów – chodzi tu chociażby o stale nierdzewne, aluminium i inne. Obróbka CNC przebiega w tym kontekście bardzo sprawnie i bezproblemowo, niezależnie od tego, czy chodzi o metale, czy na przykład drewno.

 

 

Rodzaj obróbki skrawaniem, toczenie wzdłużne tworzyw sztucznych

 

Warto nakreślić również, na czym dokładnie polega proces obróbki skrawaniem oraz czym cechuje się technologia CNC. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że mówimy o procesie niemal w stu procentach dyktowanych przez komputer, w związku z czym możemy liczyć na zupełną powtarzalność w trakcie produkcji nawet setek takich samych elementów. CNC to technologia, która pozwala na dokładne zaprogramowanie urządzenia w taki sposób, aby przez długi czas wykonywało dokładnie taki sam rodzaj obróbki. Warto zwrócić uwagę jednak na jeszcze jedną kwestię odróżniającą tę technologię od innego rodzaju obróbek – tutaj zasadniczo powierzchnie obrotowe obejmują obrabiany przedmiot, a ruch posuwowy wykonuje narzędzie, które zostało odpowiednio zaprogramowane. Wpływa to w znacznym stopniu na skuteczność tego zabiegu oraz na doskonałą precyzję względem obrabianego przedmiotu.

 

Skrawanie metali

 

Obróbka skrawaniem CNC polega w dużej mierze na tym, że odcina się niewielkie kawałki materiału, formując optymalny kształt, który uprzednio zostaje zaprogramowany przy pomocy specjalnej technologii przez wykwalifikowanego pracownika. Jest to zatem doskonała metoda produkcji seryjnej, bez której obecnie bardzo trudno wyobrazić sobie zatrważającą liczbę przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem różnego rodzaju produktów. Mówimy także o technologii wykorzystującej naprawdę pokaźny szereg czynności, wśród których jest rozwiercanie materiałów, ich szlifowanie, stosowanie frezarki, działania na tokarkach oraz wiele, wiele innych, które są ewenementem pod względem dokładności i precyzji. W związku z tym nie można zaprzeczyć, że obróbka skrawaniem to jedna z najlepszych technologii tego rodzaju, która pozwala względnie tanio i bardzo szybko wytworzyć setki elementów z różnych materiałów.

 

 

Obróbka skrawaniem toczenie.

JESTEŚ ZDECYDOWANY?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie,
dostosowując się do jego potrzeb.